Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 01.10.2023
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Niespodzianki w bibliotece

Niespodzianki w bibliotece

zdjęcie do aktualności Niespodzianki w bibliotece

Na miesiąc wrzesień Filia w Słupcy przygotowała ofertę zajęć dla przedszkolaków pt.: Niespodzianki w bibliotece, podczas których dzieci poznają tajniki kodowania i zostaną zapoznane z niezwykłym robotem GeniBot. Celem zajęć będzie zademonstrowanie możliwości i funkcji Genibota, po czym przeprowadzone zostaną zajęcia warsztatowe z robotem.

Genibot to uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. GeniBot mówi w dwóch językach - polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Genibota możemy wykorzystać na różnych etapach edukacji. Możemy programować go zarówno za pomocą kart do kodowania, jak i aplikacji, a także wykorzystując Scratch 3.0... Na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze... Indywidualnie, zespołowo i z całą grupą.

Zobacz także
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Wasilewskim, które odbędzie się 6 października 2023 roku, o godz. 17.00 w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, ul. Przemysłowa 7.

Czytaj więcej
Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Zapraszamy  na pierwsze w roku szkolnym 2023/2024 spotkanie "Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z Konina i powiatu konińskiego". Spotkanie w formie warsztatów biblioterapeutycznych organizujemy wspólnie z Konińskim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Czytaj więcej

SOWA MOBI już w naszej bibliotece

Drogi Czytelniku zapraszamy do skorzystania z aplikacji SOWA MOBI. Informacje o zbiorach naszej biblioteki znajdziesz na ekranie swojego smartfona. Wyszukiwarka i filtry w aplikacji pomogą Ci dokonać szybkiego wyboru. Aplikacja przypomni o wypożyczonych zbiorach, które będziesz musiał niebawem zwrócić do biblioteki. Zaproponuje też możliwość przesunięcia daty zwrotu, gdybyś jeszcze nie skończył czytać.

Czytaj więcej