Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 01.10.2023
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

grafika narodowe czytanie 2023

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie zaprasza do wspólnej lektury Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie będzie miało miejsce 9 września 2023 r. w SP nr 9 w Koninie podczas Konińskich Spotkań Edukacyjnych. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie miłośników literatury. Czekamy na Was! Finał akcji sobota 9 września 2023 r.

Ponadto w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania proponujemy:

CDN PBP w Koninie

  • Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej - wystawę wydań książki ze zbiorów CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie,
  • Eliza Orzeszkowa - zestawienie bibliograficzne,
  • Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej – quiz interaktywny,
  • Nad Niemnem: geneza – zapraszamy do obejrzenia rolki na Fb biblioteki,
  • Lekturowe wspomnienia Nad Niemnem - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

CDN PBP w Koninie Filia w Kole

Nauczyciele Bibliotekarze w piątek (8.09.2023) odwiedzą pensjonariuszy Dziennego Domu Senior+ by wspólnie zagłębić się w lekturze Nad Niemnem.

CDN PBP w Koninie Filia w Słupcy

W sobotę 9 września o godzinie 10:00 zaprasza do udziału w dwunastej odsłonie Narodowego Czytania nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Słupcy. Do wspólnego czytania zostaną zaproszeni również czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą Bibliotekę.

Zobacz także
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Wasilewskim, które odbędzie się 6 października 2023 roku, o godz. 17.00 w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, ul. Przemysłowa 7.

Czytaj więcej
Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Zapraszamy  na pierwsze w roku szkolnym 2023/2024 spotkanie "Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z Konina i powiatu konińskiego". Spotkanie w formie warsztatów biblioterapeutycznych organizujemy wspólnie z Konińskim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Czytaj więcej

SOWA MOBI już w naszej bibliotece

Drogi Czytelniku zapraszamy do skorzystania z aplikacji SOWA MOBI. Informacje o zbiorach naszej biblioteki znajdziesz na ekranie swojego smartfona. Wyszukiwarka i filtry w aplikacji pomogą Ci dokonać szybkiego wyboru. Aplikacja przypomni o wypożyczonych zbiorach, które będziesz musiał niebawem zwrócić do biblioteki. Zaproponuje też możliwość przesunięcia daty zwrotu, gdybyś jeszcze nie skończył czytać.

Czytaj więcej