Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 23.06.2024
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Majowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Majowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

W maju w naszych Dyskusyjnych Klubach Książki sporo się działo. Spotkania Klubowiczów odbyły się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2024. Dodatkowo DKK nr 1 świętował jubileusz 5-lecia działalności. Klubowiczki wspominały wspólne lata, omawiane lektury i emocje jakie towarzyszyły im przy czytaniu. W ciągu tych 5 lat dyskutowaliśmy o 49 książkach podczas 54 spotkań. Bohaterem majowego, uroczystego spotkania była książka „Prowincja pełna smaków” Katarzyny Enerlich – ciepła i klimatyczna opowieść o życiu na polskiej prowincji, pełnej smaków, zapachów i barw. Ta książka świetnie wpisała się w nastrój spotkania, który dopełniły słodkości, owoce i barwne, pachnące  bukiety na stole. 

Z kolei w DKK nr 2 Klubowiczki rozmawiały o powieści Grażyny Plebanek „Nielegalne związki”. To prowokująca i odważna książka, która porusza tematy miłości, zdrady i wolności osobistej. Uczestniczki spotkania zgodziły się, że „Nielegalne związki” zmuszają czytelników do refleksji nad własnymi życiowymi wyborami.  

W maju, przedstawicielki naszych klubów uczestniczyły także w spotkaniu autorskim z Joanną Kuciel-Frydryszak autorką m.in. wielokrotnie nagradzanej książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Spotkanie było dużą przyjemnością, dało możliwość bezpośredniej rozmowy z pisarką i uzyskania autografów. 

Działalność Klubów dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2024.

Zobacz także