Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 23.06.2024
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Konferencja „Bez relacji nie ma edukacji”- relacja

Konferencja „Bez relacji nie ma edukacji”- relacja

Konferencję zorganizowano w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zaproszonych gości oraz uczestników spotkania powitała Wicedyrektor CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie pani Anna Chudzińska. Spośród zaproszonych gości głos zabrał pan Czesław Kruczek Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pierwszym prelegentem był pan Damian Kupczyk terapeuta dziecięcy, nauczyciel, tutor, psycholog, psychotraumatolog, suicydolog, seksuolog, pedagog, wykładowca akademicki. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ogromne znaczenie ma relacja jako najlepsze narzędzie edukacji oraz terapii. 

Następnie wystąpił pan Dawid Łasiński twórca postaci/marki osobistej „Pana Belfra – nauczyciela z Internetów”. Nauczyciel chemii, laureat licznych nagród oraz finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Twórca autorskich kursów i szkoleń związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji. Pan Łasiński zabrał uczestników konferencji w podróż po śladach, które zostawia nauczyciel w uczniach, wzbudzając w nich ciekawość. Nauczycielom wskazał jak ładować własne baterie pielęgnując poczucie skuteczności.

Kolejnymi prelegentkami  były „Panie z biblioteki” czyli Justyna Rudomina (zdobywczyni m. in.: tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2022, Bibliotekarz Roku 2023)  i Monika Jabłuszewska. Biblioteka w której pracują obie nauczycielki była nagradzana w licznych konkursach, np. Mistrz Promocji Czytelnictwa 2023, Wielkopolska Biblioteka Roku 2023. „Panie z biblioteki” zaprezentowały nauczycielom swoje pomysły w pracy z młodym czytelnikiem.

Na zakończenie głos zabrała pani Wiesława Jędrzejczyk polonistka i założycielka Wydawnictwa Literatura, które od 30 lat wydaje książki polskich pisarzy współczesnych. Prelegentka na przykładzie oferty swojego wydawnictwa opowiedziała o bohaterach literackich w książkach dla dzieci i młodzieży, podkreślając znaczenie relacji. 

Po zakończeniu konferencji była możliwość nabycia nowości wydawniczych z szerokiej oferty zaprezentowanej na stoisku Wydawnictwa Literatura, które obdarowało każdego uczestnika upominkiem. Był też czas na rozmowy i wymianę doświadczeń.

 

Zobacz także