Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 14.07.2024
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Ferie letnie 2024 r. „Malowane opowieści na kamieniu. Pszczoły - strażnicy ekosystemu” (podsumowanie)

Ferie letnie 2024 r. „Malowane opowieści na kamieniu. Pszczoły - strażnicy ekosystemu” (podsumowanie)

CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich i Szkołą Podstawową w Złotkowie zorganizowała dla dzieci Ferie letnie 2024 r. Tematem przewodnim były malowane opowieści na kamieniu oraz pszczoły - strażnicy ekosystemu, który przyciągnął wielu młodych uczestników gotowych na przygodę i naukę. 

Celem projektu było uświadomienie znaczenia pszczół w przyrodzie, uwrażliwienie na bogactwo otaczającego świata, wprowadzenie w świat programowania wizualnego oraz aktywne sposoby spędzania wolnego czasu.

W projekcie wzięło udział 177 uczniów i 23 nauczycieli.  

Podczas zajęć uczestnicy odkrywali świat skał i minerałów, oglądali kolekcję różnorodnych kamieni. Każdy mógł opowiedzieć swoją historię malując obrazy na kamieniu. Najbardziej emocjonującym momentem było spotkanie z lokalnym pszczelarzem, który opowiedział o tym jak ważne są te niezwykłe owady dla naszego ekosystemu i jak wygląda ich codzienne życie w ulu. Pszczelarz przyniósł ze sobą prawdziwy ul, który można było obejrzeć z bliska, a także skosztować różnych rodzajów miodu, co było prawdziwą ucztą dla dziecięcych podniebień. Dzieci miały okazję poznać podstawy programowania przy użyciu robota edukacyjnego GeniBot.

Ferie zorganizowane przez Bibliotekę były pouczające, ale również pełne aktywności ruchowej uczącej współpracy w grupie. 

Wszystkim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

Zobacz także