Skocz do zawartości
Godziny otwarcia: 01.10.2023
dzisiaj
nieczynne
Strona główna Aktualności Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

grafika dyskusyjnego klubu książki

Zapraszamy nauczycieli do udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie w nowym roku szkolnym 2023/2024!

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

Grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach. Spotkania odbywają się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki.

Dla kogo?

Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.

Cele:

Promocja kultury literackiej i czytelnictwa; czerpanie wiedzy płynącej z literatury; budowanie relacji, wzajemne wsparcie.

Informacje praktyczne:

·       Optymalna wielkość grupy to 3-12 osób.

·       Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Grupa podejmie decyzję, czy spotyka się także w czasie wakacji.

·       Klubowicze muszą zgłosić się do biblioteki po odbiór i zwrot książek omawianych podczas spotkania. Na każdym spotkaniu omawiana jest inna lektura.

·       Miejsce spotkań to CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie, ul. Przemysłowa 7.

Więcej

Zobacz także
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Wasilewskim, które odbędzie się 6 października 2023 roku, o godz. 17.00 w CDN Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, ul. Przemysłowa 7.

Czytaj więcej
Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Wsparcie zaklęte w słowach - spotkanie Sieci współpracy

Zapraszamy  na pierwsze w roku szkolnym 2023/2024 spotkanie "Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy z Konina i powiatu konińskiego". Spotkanie w formie warsztatów biblioterapeutycznych organizujemy wspólnie z Konińskim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Czytaj więcej

SOWA MOBI już w naszej bibliotece

Drogi Czytelniku zapraszamy do skorzystania z aplikacji SOWA MOBI. Informacje o zbiorach naszej biblioteki znajdziesz na ekranie swojego smartfona. Wyszukiwarka i filtry w aplikacji pomogą Ci dokonać szybkiego wyboru. Aplikacja przypomni o wypożyczonych zbiorach, które będziesz musiał niebawem zwrócić do biblioteki. Zaproponuje też możliwość przesunięcia daty zwrotu, gdybyś jeszcze nie skończył czytać.

Czytaj więcej